Ну, а польські готелі знизили ціни на період проведення Чемпіонату.
За тиждень до нього, у Варшаві, можна знайти номер у чотрьох-зірковому готелі за 200-ті злотих. 460 гривень. Це вартість доби. У тризіркових - ціна ще менша. Хоча раніше за ці номери правили 2 тисячі злотих, або 4,5 тисячі гривень. Українські готелі, які теж підняли розцінки, попри вмовляння влади, не набагато дорожчі за польські.
Заявив директор ЄВРО в Україні Маркіян Лубківський.
За його словами у приймаючих містах вільними залишаються до 18% житла. Та й щотижня в Україні відкривають по 2-3 хостели. Нині їх уже понад сотню. Студентів масово виселяють з гуртожитків. Вболівальники уже активно бронюють місця. У хостелах та кемпінгах вільних залишИлось лише 6,5 тисяч.
Ось цей хостел єврозразка на 20 місць власник створив саме напередодні Євро-2012. Каже, ціни гостей не лякають, навіть якщо вони в чотири рази завищені.
Євген Кравченко, власник хостелу: "Идет две категории цен - цены на евро и обычные цены. после евро возвращаемся к обычным ценам - 110 гривен за койку. Вот это место будет стоить 40 евро - 400 гривен. Люксы в районе 150 евро".
Кімнати з панорамними вікнами та краєвидом на Дніпро не залишають байдужими вболівальників.
Звичайні українці відбивають клієнтів у дорогих готелів. Приміром ось цей хостел існує всього 2 тижні, але на час євро-2012 половину ось цих ліжок уже забронювали. Сервіс тут можливо і гірший ніж в готелях, але комфортом заклад не поступається. свою кружку чаю та білосніжну, чисту постіль клієнт отримає.
Та не всі хостели можуть запропонувати такі умови. Пофарбовані стіни, кілька двоярусних ліжок та тумбочок - і міні-готель готовий. Ігнат його облаштує в квартирі подруги. Доба в такому закладі обійдеться теж 300-400 гривень. Правда показувати обличчя хлопець не бажає, бо ж бізнес нелегальний.
"В нас в країні все так прилаштовано що кожен просто хоче заробити на тобі грошей. Наприклад податківцям наскільки я читав Інтернет і закони потрібно заплатити десь близько 8 тисяч гривень, потрібно ще заплатити енну суму пожежникам, тоді навіщо мені відкривати цей хостел на місяць, щоб просто віддати це все якимось лівим людям і ти звідси просто нічого не отримаєш".
Альтернативою люкс-номера може стати цілий будинок. За добу він обходитиметься мінімум 150 євро. Варіантів безліч, адже 20 % тих, хто здавав оселі довгостроково, під час чемпіонату пропонуватимуть їх подобово. Щоправда охочих не так уже й багато.
Артур Пилипчук, директор агентства з нерухомості: "Все таки потому что это расстояние, а болельщикам все таки интересно бить в эпицентре всех событий. Вакантных больше именно дорогих объектов. В эконом классе там меньше вакантных остается домов".
Олексій один з тих, хто рятує репутацію України. Він прийматиме гостей безкоштовно.
"Ну вот эту комнату я могу предоставить своим гостям. На этом диване смогут расположится 1-2 человека, я буду спать на надувном матросе".
Оголошення в Інтернеті вже за півгодини дало результат. Тож у 20-х числах червня хлопець прийматиме німців. Каже, іноземці не вибагливі.
Олексій Маковецький, прийматиме іноземців безкоштовно: "Они наоборот предлагали - мы вам оплачиваем такси, еду, выпивку, на что я говорил нет не надо, наоборот, я вас могу угостить, ничего не надо приезжайте просто решил показать наш город нашу страну в лучшем свете, показать что есть хорошие люди которые готовы бить гостеприимными и сделаю это с удовольствием".
Таких як Олексій у чотирьох містах-господарях чемпіонату, назбиралось поки що трохи більше ніж 300. Кажуть, від іноземців відбою немає.
По материалам: УБР