Мешканцям має бути комфортно та затишно у рідній громаді. Чисті узбіччя, відремонтовані дороги, озеленені подвір’я — заслуга щоденної праці цілого колективу. Про благоустрій Щербанівської ОТГ дбає управління ЖКГ, архітектури та містобудування на чолі з В’ячеславом Макаренком.
Чистота — завдяки трьом комунальним підприємствам
У підпорядкуванні управління ЖКГ, архітектури та містобудування знаходяться три комунальних підприємства. Два з них розташовані у Розсошенцях. КП «ЖКК с. Розсошенці» обслуговує житловий фонд, а КП «Комунальник» займається збором сміття та прибиранням території. Вивезенням непотребу з сіл Великий і Малий Тростянці, Сапожине, Буланове й Вільшане опікується КП «Струмок». До того ж воно забезпечує жителів Великого Тростянця питною водою.
— До питання поводження з твердими побутовими відходами підходимо комплексно. Майже всі населені пункти забезпечили баками. Найближчим часом встановимо контейнери у Шмиглях. На 100% охопимо наші села централізованим вивозом сміття, утилізацію якого займається Полтавське КАТП-1628, — розповідає начальник управління ЖКГ, архітектури та містобудування В’ячеслав Макаренко.
У комунальних підприємствах Щербанівської ОТГ працює 20 осіб. Минулого року сільська рада придбала необхідну спецтехніку. Мінітрактори з відповідним обладнанням дозволяють швидше та якісніше виконувати роботи з благоустрою.
Спільними зусиллями керівництва громади та управління реалізували два важливі проєкти. Зокрема, забезпечили питною водою села Гору і Щербані. До Гори проклали 3,8 км водогону, який промили та ввели в експлуатацію. Також у громаді закрили четверту котельню, відтак близько 300 квартир перевели на індивідуальне опалення.
— Тепер кожен мешканець сам собі господар і самостійно вирішує: вмикати опалення чи ні. Кожен може обрати комфортну для себе температуру приміщення. І, звичайно, це економія коштів, — наголошує очільник управління.
Дорожня інфраструктура — важлива для громади
За останні два роки на капітальне відновлення доріг ОТГ спрямували понад 13,5 млн грн. Ще 16 млн грн — на поточні ремонти. За ці кошти реконструювали асфальтне покриття вулиць у Булановому, Вищих Вільшанах, Горбанівці, Нижніх Млинах, Малому Тростянці, Розсошенцях, Тютюнниках, Сапожиному.
— Багато автошляхів зробили практично з нуля. Там із часів СРСР не було асфальту, здебільшого — лише щебінь. Сільська рада постійно вкладає кошти у ремонт і розбудову наших доріг, — підкреслює В’ячеслав Володимирович.
Дбають тут і про пішоходів. Тротуари підтримують у належному стані. Старе покриття замінюють бруківкою. На ці об’єкти протягом 2018-2020 років спрямували понад 5 млн грн. Сучасні алеї з’явилися у Розсошенцях на вулицях Геологічній, Геофізичній і Комарова, у Щербанях — на Біліченка та Щербанівському Шляху.
У новому мікрорайоні на вулицях Біліченка та Параджанова встановили сучасні зупинки з захисними стовпчиками.
— Для пішоходів встановили світлофор на вулиці Кременчуцькій. На цьому перехресті найчастіше траплялися аварії. Сподіваюся, цим збережемо здоров’я та життя наших жителів, — зазначає начальник управління.
До кінця року в управлінні планують освітлити всі вулиці в селах громади. У місцях, де складно прокласти електричну мережу, встановлюють світильники на сонячних батареях.
— Придбали майже 30 автономних ламп. Вони розташовані у Тростянці, Щербанях, у колишньому Радгоспі. Вже відпрацювали рік і гарно себе зарекомендували, — додає фахівець.
У громаді підтримують ініціативи мешканців із благоустрою
Комунальники дбають про чистоту місць загального користування. Встановлюють лавки, огорожі, обрізають дерева. Проводять озеленення дворів — висаджують туї, самшити, троянди біля під’їздів. До такої роботи долучаються й мешканці.
— Гарний приклад — ініціатива жителів будинку Параджанова, 3. Вони попросили надати їм посадковий матеріал. Ми закупили рослини, а вони самі їх висадили та доглядають, — розповідає В’ячеслав Макаренко.
Благоустрій території — це не лише прибирання, а й створення місць для відпочинку. У громаді встановили 35 спортивних і дитячих майданчиків. У Розсошенцях і Великому Тростянці — тренажерні комплекси з гумовим покриттям.
— Розглядаємо пропозиції та побажання жителів, у чиїх дворах вже встановлені гойдалки. Будемо доповнювати та розширювати ці майданчики, — додає начальник управління.
Управління ЖКГ, архітектури та містобудування співпрацює з мешканцями громади, щодня оперативно реагує на їхні звернення. Завдяки злагодженій роботі всіх служб та підтримці людей Щербанівська ОТГ щодня стає кращою.
Прес-служба Щербанівської ОТГ