Ремонт кожного приміщення найдоцільніше починати зі стелі. Але, перед тим як почати ремонтні роботи, не забудьте дізнатися подробиці інженерного стану вашого будинку.
У цегляних будинках після 15 років експлуатації висока ймовірність виникнення тріщин у стелі. Для того щоб цього уникнути, необхідно використовувати в роботі монтажну самоклеючу сітку і ґрунтовку глибокого проникнення. Псля проведення ремонтних робіт, можна планувати дизайн стелі.
Основною ж проблемою стель в панельному будинку є наявність стиків між плитами. Тут вже потрібно вирівнювання всієї площі стелі. Однак, як плюс можна відзначити, що деформація стін і стель в таких будинках мінімальна, так як вони будуються з одного матеріалу.
Ремонт стелі не займе багато часу і коштів, якщо ви придбали нерухомість в монолітному будинку. Його будівництво здійснюється за допомогою заливки бетонного розчину в готову опалубку, в слідстві чого ваші стелі, стіни і підлога стають ідеально рівними. Вирівнювати тут нічого не доведеться, та й ремонтні роботи будуть зведені до мінімуму.
Отже, з чого ж починається ремонт стелі? Виділимо кілька етапів:
- Звільніть приміщення від меблів та інших предметів інтер'єру. Якщо ви не хочете забруднити шпалери, то закрийте їх газетами або поліетиленовою плівкою, зафіксувавши зверху малярською стрічкою.
- Найважливіший і трудомісткий етап - очищення стелі від попереднього покриття, від бруду і пилу. Існує багато видів покриттів стелі - це олійна фарба, побілка, штукатурка, стельові шпалери, рейкові і натяжні стелі. Кожен з них має свої особливості демонтажу. Однак, не забудьте після очищення поверхні стелі її заґрунтувати - це поліпшить зчеплення матеріалів при наступних роботах.
- . Вирівнювання стелі виконується в міру необхідності. Є два способи - "сирий" і "сухий". "Сирий" використовують, якщо максимальний перепад рівня становить не більше 5 см. Для вирівнювання стелі в даному випадку, на стелю наносять вирівнюють штукатурні або гіпсові суміші. Після висихання суміші поверхню необхідно відшліфувати наждачним папером. При "сухому" методі штукатурка вже не допоможе. Необхідно використовувати сухі оздоблювальні матеріали - гіпсокартон, панелі, рейки та ін. Однак, цей спосіб має недолік - висота кімнати може зменшиться на 5-7 см. Після вирівнювання поверхні, стеля готова до подальших робіт - фарбування, побілки, поклейки шпалер та ін. - вибір залишається за вами.
|